RYANAIR Z ZADOWOLENIEM PRZYJMUJE DECYZJĘ SĄDU W SPRAWIE PRZECIWKO SKYSCANNER

16 Jan 2020

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, dziś (16 stycznia) z zadowoleniem przyjęła decyzję sądu w Hamburgu o udzieleniu tymczasowych nakazów sądowych w sprawie przeciwko Skyscanner prowadzącego stronę internetową skyscanner.de w odniesieniu do:

– niezgodnego z prawem wyświetlania cen lotów Ryanair, mianowicie wyświetlając ceny wyższe niż te dostępne na Ryanair.com,

– wyświetlania całkowitej ceny lotu bez uwzględnienia opłaty Skyscanner,

– wyświetlania ceny za przewóz bagażu rejestrowanego, wyższą niż dostępna na Ryanair.com,

– ponado sąd zabronił Skyscanner podawania fałszywych adresów mailowych klientów Ryanaira.

Ryanair był zaangażowany w szereg spraw sądowych w całej Europie przeciwko stronom internetowym Skyscanner, chcąc zapobiec wprowadzaniu klientów w błąd, pobieraniu przez Skyscanner dodatkowych, niepotrzebnych opłat. Sąd uznał, że Ryanair powinien dysponować prawidłowymi danymi kontaktowymi klientów, aby mogli oni uzyskać właściwe informacje odnośnie lotów Ryanair.

Wiele stron internetowych Skyscanner nadal kreuje problemy w stosunku do klientów oraz Ryanaira nie przekazując ważnych informacji o lotach jak zmiany rozkładu, odprawie internetowej czy pomocy specjalnej. Działania te mogą skutkować przeoczenie lotów i inne problemy klientów.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:  

“Z zadowoleniem przyjmujemy nakazy sądowe sądu z Hamburga, które pomogą chronić naszych klientów przed wprowadzającymi w błąd dodatkowymi opłatami na Skyscanner.de. Najniższe ceny lotów Ryanair dostępnę są na Ryanair.com.

Zaangażowaliśmy się w szereg spraw sądowych w całej Europie, chcąc zapobiec wprowadzaniu klientów w błąd i pobieraniu przez pośredników dodatkowych, niepotrzebnych opłat. Sąd uznał, że Ryanair powinien dysponować prawidłowymi danymi kontaktowymi klientów, aby mogli oni uzyskać właściwe informacje odnośnie lotów Ryanair.

Zachęcamy do unikania stron internetowych pośredników jak Skyscanner i rezerwowania lotów bezpośrednio na Ryanair.com, gdzie zarówno ceny lotów jak i usług dodatkowych jak bagaż są najniższe.”