RYANAIR OD 1 LIPCA WZNAWIA LOTY DO/Z ŁODZI

17 Jun 2020

Ryanair, linia lotnicza nr 1w Polsce i w Europie, dziś (17 czerwca) poinformowała o wznowieniu lotów na trzech trasach do/z Łodzi. Już od 1 lipca trasy te staną się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira. W związku ze zniesieniem przez Polskę restrykcji dla zagranicznych turystów, Ryanair zachęca wszystkich do planowania letnich wyjazdów i świętowania faktu, że Europa z powodzeniem pokonuje trudny czas pandemii. Wszystkie szczegóły dotyczące rozkładu oraz częstotliwości można znaleźć na www.Ryanair.com.

Europejczycy mogą już myśleć o podróżach do Łodzi, gdzie spotka ich polska gościnność oraz wiele atrakcji historycznych, kulturowych i kulinarnych. Łodzianie mogą planować wizyty u przyjaciół lub rodzin za granicą.

Ryanair z niecierpliwością czeka na tysiące turystów, którzy pomogą pobudzić gospodarkę w regionie, od której zależy tak wiele lokalnych miejsc pracy. Z okazji zniesienia przez Polskę restrykcji Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie już od 89 zł na podróże w lipcu i sierpniu. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com do poniedziałku 22 czerwca.

Olga Pawlonka – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach powiedziała:

“Cieszymy się z przywrócenia trzech tras do/z Łodzi już od 1 lipca w ramach naszego letniego rozkładu lotów. Jesteśmy przekonani, że przyjaciele i rodziny z zadowoleniem przyjmą możliwość ponownego spotkania się. Cieszymy się także, że już wkrótce będziemy mogli umożliwić tysiącom turystów odwiedzenie Łodzi, co pomoże pobudzić gospodarkę w regionie i uratować lokalne miejsca pracy.  

 

To także doskonała okazja dla osób, które w związku z anulowaniem wiosennch lotów z powodu pandemii, otrzymały vouchery i teraz chciałyby z nich skorzystać.

Z okazji zniesienia przez Polskę restrykcji Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie już od 89 zł na podróże w lipcu i sierpniu. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com do poniedziałku (22 czerwca). Aby zdążyć, najlepiej wejść na www.Ryanair.com już teraz.”

Anna Midera – Prezes Portu Lotniczego w Łodzi powiedziała:  

„Nie możemy się doczekać pierwszych przylatujących pasażerów, których plany podróży na Wyspy Brytyjskie zostały zniweczone przez sytuację epidemiologiczną.

Chcielibyśmy zapewnić wszystkich planujących lot, żeby nie mieli obaw związanych z ryzykiem zakażenia wirusem. Pod tym względem zarówno nasze lotnisko, jak i przewoźnik Ryanair są doskonale zabezpieczone i świetnie przygotowane do obsługi pasażerów. Wymogi dla branży lotniczej są niezwykle restrykcyjne, dlatego podróż  samolotem jest wyjątkowo bezpieczna.

Szczególna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, spowodowała, że bilety są tak tanie, jak nigdy dotąd. To kolejny powód, żeby wykorzystywać okazję do kontaktów z przyjaciółmi i zwiedzania Europy.”

Tomasz Koralewski – Prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej powiedział:  

„Koronawirus bezsprzecznie wpłynął na życie i plany wakacyjne Polaków. Jako łódzka branża turystyczna cieszymy się, że podejmowany jest kolejny krok powrotu do normalności. Ponowne uruchomienie przez Ryanair bezpośrednich połączeń z Łodzi na Wyspy Brytyjskie da wreszcie szansę na odwiedziny bliskich, podjęcie z powrotem przerwanych projektów zawodowych i co najważniejsze, da możliwość zaspokojenia najważniejszej potrzeby człowieka – potrzeby poznawania świata i dobrej jakości, bezpiecznego wypoczynku.

Łódź jest miastem, które od początku swojej przemysłowej historii wymagało otwarcia i współpracy międzynarodowej aby móc się rozwijać. W 19. wieku potrzebowaliśmy dostępu do rynków zagranicznych dla naszych produktów przemysłowych. Dzisiaj dla rozwoju miasta niezbędni są zagraniczni odbiorcy naszej unikatowej oferty turystycznej łączącej postindustrialny klimat fabryk z czerwonej nietynkowanej cegły, ze sztuką nowoczesną, street artową, pyszną kuchnią, a to wszystko w bardzo przystępnych cenach. Dokładamy wszelkich starań aby było bezpiecznie, smacznie i awangardowo – Łódź jest gotowa na wasze przyjęcie.