Our News

Our News

4 mins read
ryanair plane

RYANAIR OGŁASZA NAJWIĘKSZY W HISTORII ZIMOWY ROZKŁAD LOTÓW DLA KRAKOWA 

9 NOWYCH SAMOLOTÓW, 3 “GAMECHANGERY” I 61 TRAS (W TYM 4 NOWE)

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie i Polsce, dziś (26 września) ogłosiła swój największy w historii zimowy rozkład lotów z Krakowa po zwiększeniu zbazowanej floty o 9 samolotów, w tym 3 samoloty nowej generacji “gamechanger”. Rekordowy rozkład lotów dla Krakowa obejmie 61 połączeń, w tym 4 nowe trasy do Belfastu, Fuerteventury, Memmingen i Tirany. Ryanair zwiększy również częstotliwość lotów na kolejnych 29 zimowych trasach, takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń, oferując klientom i odwiedzającym Kraków najlepszy wybór połączeń w najniższych cenach na ferie zimowe. 

Sezon zimowy 23/24 Ryanair z Krakowa to:  

 • 9 zbazowanych samolotów (900 mln USD inwestycji w Krakowie) – w tym 3 samoloty “gamechanger” nowej generacji; 
 • 61 połączeń, w tym 4 nowe do Belfastu, Fuerteventury, Memmigen i Tirany; 
 • Zwiększona częstotliwość lotów na 29 trasach, w tym do Alicante, Katanii, Lizbony i Madrytu; 
 • 5 mln pasażerów rocznie w Krakowie; 
 • Ponad 3 800 miejsc pracy, w tym 270 stanowisk dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów. 

Jako największy przewoźnik operujący w Krakowie, Ryanair kontynuuje rozwój i dalsze inwestycje w krakowski port lotniczy. Wśród nich jest m.in. warta 900 mln USD inwestycja w 9  zbazowanych samolotów (w tym 3 samoloty nowej generacji “gamechanger”) oraz niedawna zapowiedź budowy centrum szkoleniowego o wartości 600 mln zł, zaplanowana na przyszły rok, które zapewni ponad 150 nowych miejsc pracy w regionie. 

Ryanair to linia lotnicza nr 1 w Polsce, która w tym roku przewiezie ok. 16 mln pasażerów do/z Polski, korzystając z floty 39 samolotów bazujących w Polsce (inwestycja o wartości ok. 4 mld USD). Dzięki temu Ryanair zapewnia całoroczną siatkę połączeń i rozwój turystyki przyjazdowej, co przekłada się na ponad 13 000 miejsc pracy w Polsce. 

Z okazji uruchomienia rozkładu lotów Ryanair na zimę 23/24 z Krakowa, przewoźnik oferuje ceny biletów już od 119 zł, dostępne wyłącznie na Ryanair.com. 

Podczas konferencji w Krakowie Jason McGuinness z Ryanair powiedział: 

“Ryanair z ogromną przyjemnością ogłasza kolejny rekordowy rozkład lotów na krakowskim lotnisku na zimę 23/24. Dzięki temu nasi klienci będą mieli jeszcze większy wybór połączeń w najniższych cenach. Oferujemy 61 tras, w tym 4 nowe połączenia do Belfastu, Fuerteventury, Me mmingen i Tirany, a także zwiększoną częstotliwość lotów do 29 popularnych zimowych destynacji np. na city break, takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń. 

Tegoroczny zimowy rozkład lotów z Krakowa wzbogaci się o dodatkowe zbazowane samoloty. Dzięki temu Ryanair będzie dysponował w Krakowie łączną flotą 9 samolotów (w tym 3 maszynami nowej generacji “gamechanger”). Ta inwestycja, o wartości 900 mln USD, zapewnia między innymi 270 atrakcyjnych miejsc pracy w branży lotniczej, a także sprawia, że Ryanair kontynuuje rozwój dostępności połączeń, turystyki i miejsc pracy w Krakowie. Zarówno ta inwestycja, jak i niedawno ogłoszona, planowana na przyszły rok, budowa centrum szkoleniowego o wartości 600 mln zł, które zapewni 150 bezpośrednich miejsc pracy w Krakowie, podkreślają zaangażowanie Ryanaira w rozwój tego miasta. 

Ryanair ma nadzieję dalej inwestować w krakowskie lotnisko, aby zwiększać przepustowość, turystykę i liczbę miejsc pracy w Krakowie i Małopolsce. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko przy zachowaniu konkurencyjnych opłat lotniskowych. To właśnie na portach lotniczych spoczywa obowiązek zapewnienia, że pozostaną one konkurencyjne w Europie, która wciąż pracuje nad powrotem do poziomu przepustowości sprzed pandemii COVID-19. 

Z okazji uruchomienia rekordowego rozkładu lotów Ryanair na zimę 23/24 w Krakowie, nasza firma oferuje bilety w cenie już od 119 zł, dostępne wyłącznie na stronie Ryanair.com”. 

Radosław Włoszek, CEO lotniska Kraków-Balice powiedział: 

Sezon wakacyjny, który okazał się rekordowy pod względem ruchu pasażerskiego, dobiega końca. Na krakowskim lotnisku pierwsze osiem miesięcy zamknęliśmy z wynikiem ponad 6,2 obsłużonych pasażerów. Małopolskę i Kraków odwiedza coraz więcej turystów, a Polacy chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, m.in. dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszego zbazowanego przewoźnika – linii Ryanair, która oferuje obecnie aż 81 połączeń do licznych słonecznych miast w Europie. 

Statystyki satysfakcjonują i motywują do dalszych działań, do rozwijania oferty dla naszych pasażerów. Już dziś możemy powiedzieć, że sezon zima 2023/24 zapowiada się równie atrakcyjnie. Nowe oferty połączeń Ryanair obejmą takie kierunki jak Tirana czy Fuerteventura.”

Related News

 • RYANAIR LAUNCHES PRAGUE – PAPHOS & KOSICE ROUTES

  Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (1st August) celebrated the first flight from Prague to Paphos, while on Monday (3rd August) it will launch a twice weekly service to Kosice, both as part of its extended Summer 2020 schedule.

  To celebrate its new routes, Ryanair has launched a seat sale with fares from 729 Kc for travel to Kosice and from 759 Kc to Paphos, both until the end of October, which must be booked by Wednesday (5th August), only on the Ryanair.com website.

 • RYANAIR LAUNCHES PRAGUE – PAPHOS & KOSICE ROUTES

  Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (1st August) celebrated the first flight from Prague to Paphos, while on Monday (3rd August) it will launch a twice weekly service to Kosice, both as part of its extended Summer 2020 schedule.

  To celebrate its new routes, Ryanair has launched a seat sale with fares from 729 Kc for travel to Kosice and from 759 Kc to Paphos, both until the end of October, which must be booked by Wednesday (5th August), only on the Ryanair.com website.