Our News

Our News

4 mins read

RYANAIR OGŁASZA REKORDOWY ROZKŁAD S24 DLA POZNANIA

1 NOWY SAMOLOT, 6 NOWYCH TRAS I PONAD 1200 MIEJSC PRACY

Ryanair, europejska i polska linia lotnicza nr 1, ogłosiła dziś (5 marca) nowy, rekordowy rozkład lotów dla Poznania na sezon S24, obejmujący ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym 6 ekscytujących nowych kierunków. W ramach rozwoju obecności w Poznaniu, Ryanair zbazuje na lato 2024 dodatkowy samolot na tym lotnisku, wspierając ponad 1200 miejsc pracy (w tym wysoko płatne miejsca pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów) w regionie.

Rozkład lotów Ryanair w Poznaniu S24 obejmuje:

 • 6 nowych tras – Kopenhaga, Dubrownik, Malaga, Palermo, Praga oraz Saloniki (łącznie 38 tras)
 • 1 nowy zbazowany samolot (łącznie 4 – inwestycja 400 mln USD) (+1w porównaniu z rozkładem S23)
 • Ponad 1.4 mln pasażerów w sezonie S24 (+57%)
 • 250+ lotów tygodniowo (największy rozkład w historii)
 • Wsparcie ponad 1200 miejsc pracy

Ryanair jest zaangażowany w dalszy rozwój i inwestycje w Poznaniu. Dlatego dodaje 6 nowych tras (łącznie 38) w największym w historii letnim rozkładzie lotów. W ramach tego rekordowego planu, Ryanair podstawi 1 dodatkowy samolot na lato ’24 (dodatkowe 100 mln USD inwestycji), zwiększając całkowitą flotę Ryanair w Poznaniu do 4 – w tym 1 “Gamechanger” 8-200 (4% więcej miejsc, 16% mniej CO2). Aby uczcić rekordowy rozkład lotów S24 i 6 nowych tras dla Poznania, Ryanair uruchomił 3-dniową wyprzedaż biletów od 129 PLN, dostępną tylko na www.ryanair.com/pl.

6 nowych tras S24:

Jason McGuinness, Chief Commercial Officer w Ryanair, powiedział w Poznaniu:

W tym roku Ryanair zainwestuje rekordową kwotę 4,2 miliarda dolarów w Polsce, zapewniając wzrost w całym kraju z wyjątkiem Modlina. Ryanair, największy przewoźnik w Europie i największa linia lotnicza w Polsce, z zadowoleniem potwierdza swoją pozycję jako numer jeden w Polsce, podczas gdy inne linie lotnicze albo odmawiają albo nie są w stanie przywrócić poziomu przepustowości sprzed pandemii COVID-19 ani generować wzrostu.

Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która znacząco rośnie w Polsce i Europie. Dzisiaj ogłaszamy rekordowy rozkład lotów na sezon letni dla Poznania na S24, obejmujący 38 tras, w tym 6 ekscytujących nowych destynacji: Kopenhagę, Dubrownik, Malagę, Palermo, Pragę i Saloniki. Ten wzrost jest poparty zaangażowaniem Ryanaira w lotnisko Poznań, dodając 1 nowy samolot bazowy na S24 (+3 w porównaniu z okresem sprzed pandemii COVID-19). To zwiększa łączną flotę Ryanaira bazującą w Poznaniu do 4, w tym 1 “Gamechanger” 8-200 (dostarczający 4% więcej miejsc, 16% mniej CO2), wspierając ponad 1200 miejsc pracy w regionie. W celu uczczenia rekordowego rozkładu lotów S24 dla Poznania, Ryanair uruchomił 3-dniową wyprzedaż biletów w cenie od 129 złotych, dostępnych wyłącznie na www.ryanair.com/pl.

W międzyczasie Ryanair kontynuuje inwestycje i rozwój tras i ruchu lotniczego w Poznaniu i całej Polsce, Modlin straci 10 tras, 2 samoloty i będzie miało o 20% mniej ruchu – co prowadzi do utraty ponad 1 miliona miejsc siedzących do i z Modlina w tym roku. Winę za to ponosi zarząd lotniska Modlin, który nie zainwestował w efektywną rozbudowę terminalu ani nie wprowadził konkurencyjnych opłat lotniskowych, tak jak robią to inne lotniska w Europie i Polsce. Bezczynność zespołu zarządzającego Modlinem będzie miała długoterminowe konsekwencje dla ruchu, turystyki i miejsc pracy w regionie mazowieckim. Wzywamy udziałowców lotniska do pilnej interwencji lub ryzykowania dalszej utraty łączności, miejsc pracy i dochodów gospodarczych dla regionu”.

Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznań, powiedział:

„Rok 2023 był najlepszym w ponad stuletniej historii poznańskiego lotniska, które obsłużyło blisko 3 miliony pasażerów. Widać, że po okresie pandemii poznaniacy chętniej korzystają z coraz większej siatki lotów – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Szczególnie cieszy, że oprócz już wcześniej ogłoszonych połączeń, które wystartują w tym roku – do Dubrownika, Kopenhagi, Salonik czy Pragi – dołączy nowy kierunek. Poznań, dzięki lotnisku Ławica, jest doskonale skomunikowany z wieloma miastami na całym świecie.”

Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Lotniska Poznań Ławica, dodał:

„Na progu wysokiego sezonu 2024 mamy dla naszych pasażerów same dobre nowiny! Bliska współpraca z linią lotniczą Ryanair generuje w ostatnim czasie nowości, jakich dawno nie mieliśmy na Ławicy. Końcówka ubiegłego roku przyniosła nam Lizbonę, która cieszy się ogromnym powodzeniem, a już teraz szeroko są znane tegoroczne hity na Lato 2024: Dubrownik, Praga, Saloniki, Palermo czy Kopenhaga. A jeśli ktoś spodziewał się czegoś niespodziewanego, to teraz już może planować krótszy i dłuższy pobyt na południu Hiszpanii! Trzy godziny lotu i Mamy Malagę! A to nie wszystkie plusy zupełnie nowych planów rozwoju Ryanair w Poznaniu. Malaga to dodatkowy, zbazowany samolot, a jeśli tak, to sięgamy także po więcej rotacji na innych kierunkach. Teraz mamy już 5 Nowości, dodatkowe rotacje na Lato ’24 od Ryanair i to ich szukajcie w systemach rezerwacyjnych tego przewoźnika! Latajcie z Prosto z Poznania.”

Related News

 • RYANAIR LAUNCHES PRAGUE – PAPHOS & KOSICE ROUTES

  Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (1st August) celebrated the first flight from Prague to Paphos, while on Monday (3rd August) it will launch a twice weekly service to Kosice, both as part of its extended Summer 2020 schedule.

  To celebrate its new routes, Ryanair has launched a seat sale with fares from 729 Kc for travel to Kosice and from 759 Kc to Paphos, both until the end of October, which must be booked by Wednesday (5th August), only on the Ryanair.com website.

 • RYANAIR LAUNCHES PRAGUE – PAPHOS & KOSICE ROUTES

  Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (1st August) celebrated the first flight from Prague to Paphos, while on Monday (3rd August) it will launch a twice weekly service to Kosice, both as part of its extended Summer 2020 schedule.

  To celebrate its new routes, Ryanair has launched a seat sale with fares from 729 Kc for travel to Kosice and from 759 Kc to Paphos, both until the end of October, which must be booked by Wednesday (5th August), only on the Ryanair.com website.