Ryanair Staje Się Bardziej Ekologiczny Z Nowym Kalkulatorem Śladu Węglowego

28 Jul 2021

Klienci Mogą Teraz Całkowicie Pokryć Kosz Emisji Co2

Ryanair, najbardziej ekologiczna duża linia lotnicza w Europie, dziś (28 lipca) ogłosiła uruchomienie nowego narzędzia – kalkulatora emisji dwutlenku węgla, które umożliwi konsumentom pełne zrównoważenie emisji w związku z lotem Ryanair. Ta nowa funkcja obliczy poziom emisji dwutlenku węgla na pasażera na każdej trasie Ryanair i pozwoli klientom pokryć jej pełny koszt, przyczyniając się do inicjatyw środowiskowych.

Ryanair z radością rozszerza w ten sposób swój program kompensacji emisji, który obecnie pozwala klientom przeznaczyć 2 euro na projekty kompensacji emisji dwutlenku węgla. Składki te wspierają kilka inicjatyw środowiskowych, w tym Renature Monchique – projekt ponownego zalesiania w Algarve; dystrybucja energooszczędnych kuchni w Ugandzie przez First Climate;  projekt elektrowni wiatrowej Balikesir w Turcji i ulepszone programy kuchenne w Malawi zasilane przez CO2 Balance  (dwa ostatnie we współpracy z Shell).

Klienci Ryanaira przeznaczyli ponad 3,5 mln euro na projekty środowiskowe od rozpoczęcia dobrowolnego programu redukcji emisji. Ryanair uważa, że ​​rozszerzenie programu redukcji emisji CO2 zostanie bardzo pozytywnie przyjęte przez mieszkańców Europy. Ryanair już teraz ma najniższe emisje CO2 na pasażera/km spośród wszystkich głównych linii lotniczych w Europie (66g), a pasażerowie, którzy zdecydują się na podróż linią Ryanair, będą mogli jeszcze bardziej zredukować emisje CO2 związane ze swoimi lotami.

Chociaż emisje CO2 Ryanaira na pasażera/km są już najniższe ze wszystkich dużych linii lotniczych w UE, Ryanair uważa, że ​​lotnictwo musi odgrywać wiodącą rolę w przeciwdziałaniu zmianom klimatu i kładzie większy nacisk na łagodzenie wpływu swojej działalności na środowisko. Do 2030 r. celem Ryanaira jest zasilenie 12,5% swoich lotów zrównoważonymi paliwami lotniczymi – co wraz z inwestycją w wysokości 22 miliardów dolarów w nowy samolot Boeing 737 8-200 „Gamechanger” znacznie zmniejszy emisję CO2 i poziom hałasu w ciągu następnej dekady i pomoże Ryanairowi osiągnąć swój cel, jakim jest bycie linią lotniczą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

 

Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Ryanair, Thomas Fowler, powiedział:

„Każdego roku setki tysięcy klientów Ryanair decydują się na wspieranie środowiska, wybierając zrónowżenie emisji CO2 w momencie rezerwacji. Rozszerzenie naszego programu umożliwi naszym klientom pełne zrównoważenie emisji CO2 lotu Ryanairem, znacznie zwiększy możliwości każdego z naszych partnerów środowiskowych, którzy aktywnie pracują nad programami kompensacji emisji dwutlenku węgla.

Zrównoważony rozwój i wpływ na środowisko są brane pod uwagę w każdej decyzji biznesowej podejmowanej w Ryanair. Jesteśmy naprawdę zaangażowani w bycie linią lotniczą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku. Ryanair ma najmłodszą flotę wśród dużych linii lotniczych w UE, a średni wiek naszych samolotów zostanie jeszcze obniżony dzięki dostawie Boeing 737-8200 „Gamechanger” – który jest bardziej oszczędny [spala o 16% mniej paliwa]; obniży emisję hałasu o 40% i zapewni 8 miejsc więcej na pokładzie. Ryanair wyznaczył sobie cel, aby do 2030 r. zasilać 12,5% wszystkich lotów zrównoważonymi paliwami lotniczymi, ogłaszając niedawno partnerstwo w tym zakresie z Trinity College Dublin. Obsługujemy tylko trasy z punktu do punktu, mamy wiodące w branży współczynniki obłożenia (LF) i cieszymy się, że usunęliśmy już ponad 80% nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych z naszych samolotów.

Ryanair zobowiązuje się do bycia linią lotniczą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., a rozszerzenie naszego programu offsetowego jeszcze bardziej utoruje nam drogę do osiągnięcia tego celu, jednocześnie pomagając naszym partnerom środowiskowym w dalszym ich programach redukcji emisji”.