DYREKTOR DZIAŁU INŻYNIERÓW W RYANAIR WRAZ Z ZESPOŁEM DBAJĄ O NAJWYŻSZE STANDARTY BEZPIECZEŃSTWA

08 Jul 2020

Podczas blokady inżynierowie Ryanaira pracowali przez cały czas nad utrzymaniem floty

Blokada spowodowana Covid-19 stanowiła wyjątkowe wyzwanie dla inżynierów Ryanaira. Gdy branża lotnicza zatrzymała się, a europejskie niebo stało się prawie puste, dyrektor Działu Engineering w Ryanair, Karsten Muehlenfeld musiał wymyślić plan utrzymania floty 460 samolotów Boeing i 20 samolotów Airbus 320.

Zazwyczaj Ryanair obsługuje ponad 2500 lotów dziennie, a inżynierowie kontrolują samoloty w ciągu nocy przed ich lotem. Jednak ograniczenia lotów w całej UE stworzyły komplikacje dla zespołu inżynierów – samolot pasażerski nie może pozostawać bezczynny przez 3 miesiące; jego mechanika i systemy operacyjne muszą być regularnie sprawdzane.

Aby utrzymać flotę, zespół inżynierów Ryanaira przeprowadzał kontrole wizualne co dwa dni i latał samolotem co dwa tygodnie, upewniając się, że wszystkie systemy działają zgodnie z najwyższymi standardami.

Po powrocie Ryanaira do lotów 1 lipca kolejnym priorytetem było zapewnienie jakości powietrza w kabinach samolotów poprzez zainstalowanie wysokowydajnych filtrów cząstek stałych (HEPA) we wszystkich samolotach Ryanair. Filtry HEPA są zaprojektowane do usuwania ponad 99% unoszących się w powietrzu drobnoustrojów z kabiny, w tym kropelek SARs-CoV-2, oraz do ciągłego czyszczenia powietrza na pokładzie. W rezultacie powietrze w kabinie jest porównywalne ze sterylnym środowiskiem sali operacyjnej szpitala.

Samoloty Ryanair są również codziennie dokładnie czyszczone za pomocą środka, który zapewnia, że ​​bakterie i wirusy, takie jak Covid-19, nie są w stanie utrzymać się na żadnej powierzchni. Zastosowany środek dezynfekujący działa dłużej niż 24 godziny.

Zespół inżynierów Ryanair pracuje przez całą dobę, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i załogi na pokładzie wszystkich lotów Ryanair, a dzięki ich zaangażowaniu podczas blokady flota Ryanair powraca do najwyższych standardów bezpieczeństwa.

 

Karsten Muehlenfeld, Dyrektor Działu Inżynierów Ryanaira powiedział:

“W Ryanair blokada COVID-19 postawiła przed zespołem inżynierów wiele wyzwań. Wiele myśleliśmy o tym, jak utrzymać nasze samoloty zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa – obejmowały one inspekcje wizualne co 2 dni, a także loty testowe co dwa tygodnie, aby upewnić się, że wszystkie systemy działają poprawnie.

 Zadbaliśmy o to, aby wszystkie nasze samoloty były wyposażone w filtry HEPA, które usuwają 99% cząstek unoszących się w powietrzu, w tym kropelki SARs-CoV-2. Nasze kabiny są również codziennie czyszczone za pomocą środka, który zapewnia, że ​​bakterie i wirusy nie są w stanie utrzymać się na powierzchni. Środek dezynfekujący działa dłużej niż 24 godziny.

 Wracając na europejskie niebo, z niecierpliwością czekamy na pasażerów Ryanair w całej Europie na pokładach naszych najnowocześniejszych samolotów. Wszystkie nasze operacje wykonywane są zgodnie z najwyższymi standardami zdrowia i bezpieczeństwa.”