Piloci Ryanaira We Włoszech Głosują Za Przyjęciem Zbiorowego Układu Pracy

28 Aug 2018

20% Floty I Pilotów Ryanaira Zbazowanych Jest We Włoszech

Ryanair, dziś (28 sierpnia) poinformował, iż jego włoscy piloci w przeważającej większości zagłosowali za przyjęciem nowego, zbiorowego układu pracy, który został wynegocjowany i podpisany przez Ryanaira oraz ANPAC (włoskie stowarzyszenie pilotów lotniczych) w dniu 9 sierpnia.

Ryanair z zadowoleniem przyjmuje pierszy zbiorowy układ pracy na jednym z największych, europejskich rynków. Dzisiejsze głosowanie jest kolejnym krokiem po tym, jak FORSA (irlandzi związek pilotów) podpisał porozumienie i zlecił zatwierdzenie umowy z irlandzkimi pilotami Ryanaira, którzy obecnie głosują w tej sprawie.

Eddie Wilson, Chief People Officer w Ryanair powiedział:

“Cieszymy się z zatwierdzenia pierwszego, zbiorowego układu pracy przez naszych pilotów we Włoszech i mamy nadzieję, że podobne porozumienie już wkrótce zostanie zawarte w Irlandii. Zaprosiliśmy nasze związki zawodowe z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii na spotkanie w nadchodzących dniach, abyśmy mogli wynegocjować, i mam nadzieję, podpisać podobne zbiorowe układy pracy na tych kluczowych rynkach. Umowy wskazują na rzeczywisty postęp, jaki Ryanair poczynił w swoich negocjacjach z pilotami i ich związkami zawodowymi w różnych krajach UE.”