PUNKTUALNOŚĆ RYANAIRA W LUTYM WYNIOSŁA 93% (Z WYŁĄCZENIEM ATC)

04 Mar 2020

89% PASAŻERÓW RYANAIRA OCENIA LOT “DOSKONALE/BARDZO DOBRZE/DOBRZE”

Ryanair, dziś (4 marca) opublikował lutowe statystyki w zakresie obsługi klienta:

 

  • Punktualność Ryanaira wyniosła 93% (z wył. opóźnień spowodowanych przez ATC) – bez zmian w stosunku do zeszłego roku (93% w lutym 2019 r.)
  • Niedobory kadrowe wśród kontrolerów ruchu lotniczego ATC spowodowały opóźnienia 3,730 lotów Ryanaira (7%).

 

Ryanair opublikował także lutowe wyniki ankiety ‘Rate My Flight’, w których 89% z ponad 81.000 respondentów oceniło swój lot “doskonale/bardzo dobrze/dobrze”, pasażerowie wysoko ocenili załogę pokładową (93%), serwis na pokładzie (91%), wybór posiłków i napoji (85%) oraz proces wejścia na pokład (85%).

 

Luty – Rate My FlightDoskonale/Bardzo dobrze/dobrze
Ogólne wrażenie89%
załoga pokładowa93%
serwis na pokładzie91%
Wybór posiłków i napoji85%
proces wejścia na pokład85%

 

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

 

“Linie lotnicze Grupy Ryanair przewiozły w lutym 10,5 miliona pasażerów, a nasza punktualność na ponad 58.000 lotów wyniosła 93% (z wyłączeniem ATC).

 

W ostatnim czasie popyt na podróże w drugiej połowie marca oraz na początku kwietnia szczególnie w rejonach najbardziej dotkniętych wybuchem epidemii wirusa Covid-19 uległ znacznemu obniżeniu.  Ryanair będzie proaktywnie dostosowywal rozkład lotów do sytuacji. Nadal będziemy w pełni przestrzegać wytycznych rządów poszczególnych krajów, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotów (EASA), które są stale aktualizowane. O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.

 

Cieszymy się, że aż 89% pasażerów z ponad 81.000 respondentów ankiety „Rate my flight” oceniło lutową podróż Ryanairem „doskonale/bardzo dobrze/dobrze”. Aplikacja „Rate my flight” pozwala ocenić poszczególne aspekty w realnym czasie zaraz po wylądowaniu. Bardzo dziękujemy za wszystkie oceny, które są dla podstawą do stałej poprawy jakosci”