PUNKTUALNOŚĆ RYANAIRA W PAŹDZIERNIKU WYNIOSŁA 93% (Z WYŁĄCZENIEM ATC)

06 Nov 2019

87% PASAŻERÓW RYANAIRA OCENIA LOT “DOSKONALE/BARDZO DOBRZE”

Ryanair, dziś (6 listopada) opublikował październikowe statystyki w zakresie obsługi klienta:

 

  • Punktualność Ryanaira wyniosła 93% (z wył. opóźnień spowodowanych przez ATC) w porównaniu do 90% w październiku 2018r.
  • Niedobory kadrowe wśród kontrolerów ruchu ATC spowodowały opóźnienia ponad 11,346 lotów Ryanaira (15%).

 

Ryanair opublikował także październikowe wyniki ‘Rate My Flight’, w których 87% z ponad 168.000 respondentów oceniło swój lot “doskonale/bardzo dobrze/dobrze”, pasażerowie wysoko ocenili załogę pokładową (92%), serwis na pokładzie (91%), wybór posiłków i napoji (85%) oraz proces wejścia na pokład (83%).

 

Październik – Rate My FlightDoskonale/Bardzo dobrze/dobrze
Ogólne wrażenie87%
załoga pokładowa92%
serwis na pokładzie91%
Wybór posiłków i napoji85%
proces wejścia na pokład83%

 

 

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

 

“Ryanair przewiózł w październiku prawie 14 milionów pasażerów, a nasza punktualność na ponad 76.000 lotów wyniosła 93% (z wyłączeniem ATC). Niestety niedobory kadrowe wśród kontrolerów ruchu lotniczego ATC miały olbrzymi wpływ na operacje lotnicze opóźniając około 15% lotów, w szczególności we Francji, Niemczech i Hiszpanii. Pomimo tego nasza punktualność zarówno rok do roku jak i miesiąc do miesiąca wzrosła.  

Cieszymy się, że aż 87% pasażerów z ponad 168.000 respondentów ankiety „Rate my flight” oceniło październikową podróż Ryanairem „doskonale/bardzo dobrze/dobrze”, aplikacja „Rate my flight” pozwala ocenić poszczególne aspekty w realnym czasie zaraz po wylądowaniu. Bardzo dziękujemy za wszystkie oceny, które są dla podstawą do stałej poprawy jakosci”