Our News

Our News

5 mins read

Ryanair Mocno Angażuje Się W Ochronę Środowiska

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, dziś (7 marca) poinformowała, iż w 2019 roku mocno zaangażuje się w międzynarodowe projekty na rzecz ochrony środowiska. W tym roku Ryanair pomoże takim organizacjom jak First Climate (Uganda), Renature Monchique (Portugalia), the Irish Whale & Dolphin Group oraz Native Woodland Trust (Irlandia).

 

First Climate – Ryanair podjął współpracę z First Climate – organizacją wspierającą i promującą rozpowszechnienie energooszczędnych pieców w Ugandzie. First Climate wspiera organizacje sektora publicznego oraz prywatne firmy w osiągnięciu celów klimatycznych. Ryanair przekaże First Climate dobrowolne datki na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla.

 

Renature Monchique – To projekt polegający na sadzeniu drzew w rejonie Monchique w Algarve, który w 2018 roku dotknięty został największym pożarem w Europie. Renature Monchique działa na rzecz przywrócenia kluczowych ekosystemów i zniszczonych terenów. Ryanair przekaże Renature Monchique dobrowolne datki na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla.

 

Irish Whale & Dolphin Group Grupa IWDG zajmuje się ochroną wielorybów, delfinów i morświnów. Ryanair będzie współpracował z IWDG przy kluczowych inicjatywach, przekazując środki pochodzące z dobrowolnych składek na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla.

 

Native Woodland Trust, partner w zakresie ochrony srodowiska – Irlandzka Organizacja non-profit, której celem jest zachowanie i odtworzenie lasów w Irlandii. Ryanair wspomoże Native Woodland Trust środkami z dobrowolnych składek na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla.

 

 

Kenny Jacobs – Chief Marketing Officer Ryanaira powiedział:  

 

„Cieszymy się bardzo mogąc wspomóc cztery wspaniałe projekty w Europie oraz Afryce. W tym roku Ryanair w imieniu swoim oraz pasażerów przekaże 1 milion euro organizacjom First Climate w Ugandzie, Renature Monchique w Portugalii; Irish Whale & Dolphin Group oraz Ireland’s Native Woodland Trust w Irlandii.

W Ryanair dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Jesteśmy najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie, obsługujemy najmłodszą flotę (średni wiek naszych samolotów to 6 lat) przy najwyższym współczynniku wypełnienia samolotów. Ta inicjatywa potwierdza nasze zaangażowanie w ochronę środowiska. Gorąco zachęcamy naszych pasażerów do wspierania tych ekscytujących projektów poprzez dobrowolne datki na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla podczas rezerwacji lotów na stronie Ryanair.com.”

 

 

Prezes First Climate – Jochen Gassner powiedział:  

 

„Bez dobrowolnego zaangażowania sektora prywatnego, osiągnięcie celu porozumienia paryskiego, polegającego na utrzymaniu globalnego ocieplenia znacznie poniżej 2 ° C, jest nierealne. W związku z tym z wielkim zadowoleniem witamy zaangażowanie Ryanaira i jego pasażerów w łagodzenie zmian klimatu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie naszego projektu ochrony klimatu w Ugandzie. Dystrybucja energooszczędnych pieców kuchennych umożliwia rodzinom zmniejszenie zużycia paliwa, drewna i węgla oraz pomaga w walce z przyczynami wycinania lasów. Projekt objęty jest certyfikatem Gold Standard, co potwierdza wyjątkowy wkład w zrównoważony rozwój. “

 

 

W imieniu Renature Monchique, Prezydent GEOTA – Marlene Marques powiedziała:

 

“To zobowiązanie ze strony sektora prywatnego daje społeczeństwu obywatelskiemu możliwość wspierania odbudowy ważnych i wyjątkowych siedlisk leśnych w zniszczonych przez pożar obszarach Monchique w Algarve. Renature Monchique pomaga przywrócić “krajobrazy kulturowe” tego obszaru, który jest jednocześnie bardzo popularnym kierunkiem turystycznym.

Z zadowoleniem przyjmujemy zobowiązanie Ryanaira i jego pasażerów do wspierania tej inicjatywy.  Naszym celem jest przywrócenie kluczowych ekosystemów i zniszczonych terenów oraz odbudowa lasów oraz ich  roślinności. Ryanair wspiera lokalny samorząd w wypełnieniu jego zobowiązań w ramach polityki zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, zapobiegając dalszemu rozkładowi gruntów i wspierając wysiłki na rzecz łagodzenia zmian klimatu związane z emisją dwutlenju węgla poprzez sadzenie drzew.”

 

 

Prezes IWDG – Dr. Simon Berrow powiedział:  

 

„Wieloryby i delfiny są największymi drapieżnikami, a ich zdrowie odzwierciedla zdrowie naszych oceanów. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mamy różne gatunki wielorybów i delfinów w wodach Irlandii, w tym duże wieloryby, takie jak płetwale zwyczajne i humbaki. IWDG zobowiązuje się do ochrony tych gatunków i ich siedlisk. Aby to osiągnąć, musimy lepiej zrozumieć, w jaki sposób korzystają one z naszych wód. Projekt WhaleTrack Ireland wspierany przez Ryanaira pozwoli nam zmobilizować sieć członków IWDG, badaczy wielorybów i naukowców w całym kraju do monitorowania ruchów wielorybów, rozpoznawania zagrożeń i umożliwiania ludziom egzystencji obok tych wspaniałych stworzeń.  Dzięki wsparciu Ryanaira, postaramy się, aby irlandzkie wody pozostały ostoją dla wielorybów, pomożemy stworzyć zdrowsze ekosystemy zarówno dla gatunków morskich, jak i społeczności przybrzeżnych “

 

 

 

Prezes Native Woodland Trust Chairman – Jim Lawlor powiedział:

 

„The Native Woodland Trust w ponad 95% funkcjonuje dzięki korporacyjnym sponsorom oraz darowiznom.  Dzięki tym środkom chronimy siedem rezerwatów leśnych w całej Irlandii, rzadką i zagrożoną dziką przyrodę. Z rezerwatów korzystać mogą lokalne społeczności.  Nasze działanie łączą ludzi i pomagają w budowaniu społecznego punktu widzenia dla wielu ludzi – z czystym powietrzem i zdrowym stylem życia włącznie!

 Jesteśmy niezwykle wdzięczni Ryanairowi, że w 2019 roku zdecydował się wesprzeć nasze działania w zakresie ochrony środowiska i umożliwienie nam przeprowadzenia tego wyjątkowego projektu, który ochroni zagrożoną dziką przyrodę i zrównoważy emisję dwutlenku węgla.”

Related News

  • RYANAIR LAUNCHES PRAGUE – PAPHOS & KOSICE ROUTES

    Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (1st August) celebrated the first flight from Prague to Paphos, while on Monday (3rd August) it will launch a twice weekly service to Kosice, both as part of its extended Summer 2020 schedule.

    To celebrate its new routes, Ryanair has launched a seat sale with fares from 729 Kc for travel to Kosice and from 759 Kc to Paphos, both until the end of October, which must be booked by Wednesday (5th August), only on the Ryanair.com website.

  • RYANAIR LAUNCHES PRAGUE – PAPHOS & KOSICE ROUTES

    Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (1st August) celebrated the first flight from Prague to Paphos, while on Monday (3rd August) it will launch a twice weekly service to Kosice, both as part of its extended Summer 2020 schedule.

    To celebrate its new routes, Ryanair has launched a seat sale with fares from 729 Kc for travel to Kosice and from 759 Kc to Paphos, both until the end of October, which must be booked by Wednesday (5th August), only on the Ryanair.com website.