Ryanair Mocno Angażuje Się W Ochronę Środowiska

07 Mar 2019

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, dziś (7 marca) poinformowała, iż w 2019 roku mocno zaangażuje się w międzynarodowe projekty na rzecz ochrony środowiska. W tym roku Ryanair pomoże takim organizacjom jak First Climate (Uganda), Renature Monchique (Portugalia), the Irish Whale & Dolphin Group oraz Native Woodland Trust (Irlandia).

 

First Climate – Ryanair podjął współpracę z First Climate – organizacją wspierającą i promującą rozpowszechnienie energooszczędnych pieców w Ugandzie. First Climate wspiera organizacje sektora publicznego oraz prywatne firmy w osiągnięciu celów klimatycznych. Ryanair przekaże First Climate dobrowolne datki na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla.

 

Renature Monchique – To projekt polegający na sadzeniu drzew w rejonie Monchique w Algarve, który w 2018 roku dotknięty został największym pożarem w Europie. Renature Monchique działa na rzecz przywrócenia kluczowych ekosystemów i zniszczonych terenów. Ryanair przekaże Renature Monchique dobrowolne datki na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla.

 

Irish Whale & Dolphin Group Grupa IWDG zajmuje się ochroną wielorybów, delfinów i morświnów. Ryanair będzie współpracował z IWDG przy kluczowych inicjatywach, przekazując środki pochodzące z dobrowolnych składek na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla.

 

Native Woodland Trust, partner w zakresie ochrony srodowiska – Irlandzka Organizacja non-profit, której celem jest zachowanie i odtworzenie lasów w Irlandii. Ryanair wspomoże Native Woodland Trust środkami z dobrowolnych składek na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla.

 

 

Kenny Jacobs – Chief Marketing Officer Ryanaira powiedział:  

 

„Cieszymy się bardzo mogąc wspomóc cztery wspaniałe projekty w Europie oraz Afryce. W tym roku Ryanair w imieniu swoim oraz pasażerów przekaże 1 milion euro organizacjom First Climate w Ugandzie, Renature Monchique w Portugalii; Irish Whale & Dolphin Group oraz Ireland’s Native Woodland Trust w Irlandii.

W Ryanair dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Jesteśmy najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie, obsługujemy najmłodszą flotę (średni wiek naszych samolotów to 6 lat) przy najwyższym współczynniku wypełnienia samolotów. Ta inicjatywa potwierdza nasze zaangażowanie w ochronę środowiska. Gorąco zachęcamy naszych pasażerów do wspierania tych ekscytujących projektów poprzez dobrowolne datki na zrównoważenie skutków emisji dwutlenku węgla podczas rezerwacji lotów na stronie Ryanair.com.”

 

 

Prezes First Climate – Jochen Gassner powiedział:  

 

„Bez dobrowolnego zaangażowania sektora prywatnego, osiągnięcie celu porozumienia paryskiego, polegającego na utrzymaniu globalnego ocieplenia znacznie poniżej 2 ° C, jest nierealne. W związku z tym z wielkim zadowoleniem witamy zaangażowanie Ryanaira i jego pasażerów w łagodzenie zmian klimatu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie naszego projektu ochrony klimatu w Ugandzie. Dystrybucja energooszczędnych pieców kuchennych umożliwia rodzinom zmniejszenie zużycia paliwa, drewna i węgla oraz pomaga w walce z przyczynami wycinania lasów. Projekt objęty jest certyfikatem Gold Standard, co potwierdza wyjątkowy wkład w zrównoważony rozwój. “

 

 

W imieniu Renature Monchique, Prezydent GEOTA – Marlene Marques powiedziała:

 

“To zobowiązanie ze strony sektora prywatnego daje społeczeństwu obywatelskiemu możliwość wspierania odbudowy ważnych i wyjątkowych siedlisk leśnych w zniszczonych przez pożar obszarach Monchique w Algarve. Renature Monchique pomaga przywrócić “krajobrazy kulturowe” tego obszaru, który jest jednocześnie bardzo popularnym kierunkiem turystycznym.

Z zadowoleniem przyjmujemy zobowiązanie Ryanaira i jego pasażerów do wspierania tej inicjatywy.  Naszym celem jest przywrócenie kluczowych ekosystemów i zniszczonych terenów oraz odbudowa lasów oraz ich  roślinności. Ryanair wspiera lokalny samorząd w wypełnieniu jego zobowiązań w ramach polityki zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, zapobiegając dalszemu rozkładowi gruntów i wspierając wysiłki na rzecz łagodzenia zmian klimatu związane z emisją dwutlenju węgla poprzez sadzenie drzew.”

 

 

Prezes IWDG – Dr. Simon Berrow powiedział:  

 

„Wieloryby i delfiny są największymi drapieżnikami, a ich zdrowie odzwierciedla zdrowie naszych oceanów. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mamy różne gatunki wielorybów i delfinów w wodach Irlandii, w tym duże wieloryby, takie jak płetwale zwyczajne i humbaki. IWDG zobowiązuje się do ochrony tych gatunków i ich siedlisk. Aby to osiągnąć, musimy lepiej zrozumieć, w jaki sposób korzystają one z naszych wód. Projekt WhaleTrack Ireland wspierany przez Ryanaira pozwoli nam zmobilizować sieć członków IWDG, badaczy wielorybów i naukowców w całym kraju do monitorowania ruchów wielorybów, rozpoznawania zagrożeń i umożliwiania ludziom egzystencji obok tych wspaniałych stworzeń.  Dzięki wsparciu Ryanaira, postaramy się, aby irlandzkie wody pozostały ostoją dla wielorybów, pomożemy stworzyć zdrowsze ekosystemy zarówno dla gatunków morskich, jak i społeczności przybrzeżnych “

 

 

 

Prezes Native Woodland Trust Chairman – Jim Lawlor powiedział:

 

„The Native Woodland Trust w ponad 95% funkcjonuje dzięki korporacyjnym sponsorom oraz darowiznom.  Dzięki tym środkom chronimy siedem rezerwatów leśnych w całej Irlandii, rzadką i zagrożoną dziką przyrodę. Z rezerwatów korzystać mogą lokalne społeczności.  Nasze działanie łączą ludzi i pomagają w budowaniu społecznego punktu widzenia dla wielu ludzi – z czystym powietrzem i zdrowym stylem życia włącznie!

 Jesteśmy niezwykle wdzięczni Ryanairowi, że w 2019 roku zdecydował się wesprzeć nasze działania w zakresie ochrony środowiska i umożliwienie nam przeprowadzenia tego wyjątkowego projektu, który ochroni zagrożoną dziką przyrodę i zrównoważy emisję dwutlenku węgla.”