Ryanair Wprowadza Nową Politykę Ochrony Środowiska

09 Mar 2018

Linia Lotnicza Oferuje Klientom Dobrowolne Składki Mające Na Celu Zrównoważenie Skutków Emisji Dwutlenku Węgla  

 

Zebrane Fundusze Wspomogą Projekty Przeciwdziałające Zmianom Klimatu 

Ryanair, najbardziej ekolgiczna linia lotnicza w Europie, dziś (8 marca) wprowadziła nową politykę środowiskową i zobowiązała się do realizacji ambitnych celów w zakresie ochrony środowiska. Ryanair będzie aktywnie przeciwdziałał zmianom klimatu poprzez dalsze obniżenie emisji dwutlenku węgla oraz hałasu.

Nowa polityka środowiskowa ilustruje zaangażowanie Ryanaira w zarządznie wpływem na środowisko poprzez:

– Uzyskanie statusu lidera wśród linii lotniczych w Europie w zakresie ekologii i ochrony środowiska

– Zaangażowanie w realizację ambitnych celów ochrony środowiska

– Inwestycję miliardów w najnowsze i najbardziej paliwo-oszczędne samoloty

– Wyeliminowanie wszystkich, nienadających się do recyklingu tworzyw sztucznych w ciągu 5 lat

– Umożliwienie klientom zrównoważenia emisji dwutlenku węgla w związku z własnymi lotami

 

Kenny Jacobs, Chief Marketing Officer Ryanaira, powiedział:  

“Jako najbardziej ekologiczna linia lotnicza w Europie, mamy przyjemność wprowadzić nową politykę ochrony środowiska. Operowanie najmłodszą flotą w Europie, współczynniki wypełnienia samolotów na najwyższym poziomie oraz wydajne spalanie paliwa pozwoliły nam stale obniżać emisję dwutlenku węgla. Dzięki temu staliśmy się najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie. Poza tym klienci mogą teraz zrekompensować koszty emisji dwutlenku węgla podczas lotu, dobrowolnie przekazując darowiznę na rzecz organizacji charytatywnej na końcu procesu rezerwacji. My natomiast, zobowiązujemy się do wycofania plastiku w ciągu najbliższych 5 lat.”

 

Peter Bellew, Chief Operations Officer Ryanaira, powiedział:

“Z przyjemnością wprowadzamy nową politykę ochrony środowiska, która wzmacnia nasze zaangażowanie w ciągłe zwiększanie efektywności spalania paliwa lotniczego i emisji dwutlenku węgla. Minimalizujemy zużycie paliwa oraz energii, zmniejszamy poziom emisji hałasu i wspieramy globalne inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu. Zobowiązujemy się do działania zgodnie z w/w założeniami, a nasze postępy będą publikowane co roku na naszej stronie internetowej oraz w rocznych raportach.”

 

Environmental Policy