RYANAIR WZNOWIŁ LOTY Z KATOWICE AIRPORT, 14 TRAS W SPRZEDAŻY

01 Jul 2020

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie, dziś (1 lipca) po prawie czteromiesięcznej przerwie wznowiła operacje na lotnisku w Katowice Airport. Lot z Katowic na Sycylię był pierwszą symboliczną operacją w ramach letniego rozkładu lotów w Katowice Airport. Ryanair zaoferuje w tym sezonie 14 kierunków, w tym między innymi tak atrakcyjne wakacyjne destynacje jak Bułgaria, Grecja, Cypr czy Włochy.

W związku ze zniesieniem przez Polskę większości restrykcji, Ryanair zachęca do planowania letnich wyjazdów i świętowania faktu, iż Europa z powodzeniem pokonuje jedne z najtrudniejszych czasów. Pasażerowie ze Śląska mogą teraz zarezerwować długo wyczekiwany wyjazd w najniższych cenach i cieszyć się słońcem i plażą w swoich ulubionych kurortach. Warto też dodać, iż Ryanair wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa lotów, których celem jest ochrona zdrowia naszych pasażerów oraz członków załóg pokładowych.

W związku ze wznowieniem lotów z Pyrzowic, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż z Polski w lipcu i w sierpniu już od 69 zł. Rezerwacji biletów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie do poniedziałku (6 lipca) na www.ryanair.com.

 

Olga Pawlonka – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej i na Bałkanach powiedziała:

„Cieszymy się z przywrócenia lotów w Katowice Airport po prawie czterech miesiącach. Nasz rozkład z Pyrzowic na lato 2020 będzie liczył 14 kierunków zarówno wakacyjnych, jak i biznesowych. Jesteśmy przekonani, że przewiezienie tysięcy pasażerów pobudzi gospodarkę w regionie i pomoże uratować tak wiele lokalnych miejsc pracy.

Z okazji przywrócenia lotów wprowadzamy do sprzedaży bilety na podróż z Polski w lipcu i sierpniu już od 69 zł.  Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com do poniedziałku (6 lipca).  Aby zdążyć, najlepiej wejść na www.Ryanair.com już teraz.”

 

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport powiedział:

 „Z satysfakcją przyjęliśmy powrót linii lotniczej Ryanair do lotów regularnych i czarterowych z Katowice Airport, co nastąpiło po trwającej ponad 100 dni przerwie, która spowodowana była zakazem lotów wprowadzonym ze względu na pandemię koronawirusa. Warto podkreślić, że pyrzowickie lotnisko skrupulatnie wdrożyło wszystkie zalecenia europejskich i krajowych władz lotniczych dotyczące nowego reżimu sanitarnego, których celem jest zapewnienie najwyższej ochrony zdrowia pasażerów.”